Prima Garden. Po pierwsze ogród
prima garden
Oferty specjalne


Systemy nawadniania

Proponujemy Państwu profesjonalną instalację systemów nawadniających, które umożliwią regularne, komfortowe i oszczędne nawadnianie ogrodu.

Do instalacji wykorzystujemy systemy nawadniające czołowych producentów. Wykonujemy projekt, analizę zapotrzebowania ogrodu na wodę, montaż, uruchomienie oraz pełen instruktaż w zakresie użytkowania danego systemu nawodnienia. Dajemy roczną lub dwuletnią gwarancję  producenta. Oferujemy całoroczny serwis urządzeń, przygotowanie systemów do zimy oraz ponowne uruchomienie ich na wiosnę.

Jak działa automatyczny system nawodniania?
Z ujęcia wody wyprowadza się rurę do ogrodu i doprowadza do miejsca, w którym wygodnie będzie mieć skrzynkę z rozdzielaczem do poszczególnych linii nawadniających (sekcji) rozprowadzonych po ogrodzie. Każda z linii doprowadza wodę do jednego rodzaju końcówek nawadniających dobranych do nasadzeń.
Aby ciśnienie wody było odpowiednie do właściwego działania końcówek nawadniających, żadna sekcja nie może być nadmiernie obciążona, a więc nie może być zbyt długa.

Całym systemem kieruje elektroniczny sterownik, który wysyła impulsy elektryczne do elektrozaworów na rozdzielaczu i powoduje ich otwieranie oraz zamykanie. Sterownik umożliwia zaprogramowanie pory włączania się i wyłączania instalacji oraz długości pracy poszczególnych sekcji; poszczególne sekcje można też zawsze uruchamiać ręcznie.

Do sterownika podłącza się zwykle czujnik deszczu lub czujnik wilgotności gleby. Wyłączają one instalację, kiedy podlewanie nie jest potrzebne.
 


Imię i nazwisko:


Numer telefonu:


Emial:


Miasto:


Ulica:


Treść wiadomości: